Strandok

Magyarország legkedveltebb strandjai, gyógyfürdői és uszodái.

Komáromi gyógyfürdő Jonathermál Gyógy- és Élményfürdő Paskál strandfürdő Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdő
Főoldal » Vidéki strandok » Győr-Moson-Sopron megye » Győr » Rába Quelle Gyógy-, Termál- és Élményfürdő

A Rába Quelle a találkozások fürdője ahol minden generáció talál igényeinek megfelelő szolgáltatást. Kicsiknek gyermekmedence, nagyoknak gyógyfürdő, élménymedence, szaunázás.

raba-quelle-gyogy-termal-es-elmenyfurdo-02

A fürdő közel 5 hektáros területen a Mosoni-Duna és a Rába találkozásánál lévő félszigeten, 1931-ben Hajós Alfréd tervei alapján épült, a fürdőről szép kilátás nyílik a belvárosra.

A győri vizet már a középkori krónikák is jegyezték, mert számos betegségre hatásos. A 2000 méter mély termálkútból feltörő 67°C-os vizet 1978-ban minősítették gyógyvízzé.

2004. október 3-án nyitotta meg újra kapuit a mai kor igényeinek megfelelő felszereltséggel.

Wellness szolgáltatások


A Szauna kertben a szaunázás mellett mely testet-lelket felfrissítő szertartás, egyéb módon is pihenhetnek, megtalálhatóak például masszázs fotelek segítségével. A szauna szolgáltatások köre 2009-ben úgynevezett felöntési szertartásokkal bővült, melyeket képzett szaunamesterek vezetnek a kedves vendégeknek. A relaxáló felöntések megfűszerezik a szaunázás élményét minden vendég számára.

  • 5 finn szauna
  • 2 gőzkabin
  • jakuzzi
  • szaunakerti nagy merülő
  • aromaterápiás szauna
  • 2 infrakabin
  • sóbarlang
  • melegített pihenőpad
  • 4 masszázs fotel

Gyógyfürdő

raba-quelle-gyogy-termal-es-elmenyfurdo-gyogymedence-10 A győri víznek ismert, és elismert múltja van, hiszen már a középkori krónikák is jegyezték, mint számos betegségre hatásos gyógyító szert. A 2000 méter mély termálkútból feltörő, 65°C-os vizet 1978-ban minősítették gyógyvízzé.
Gyógymedencéink vize elsősorban kopásos csont és ízületi betegségek, krónikus, gyulladásos, ízületi és izombántalmak, nőgyógyászati betegségek kezelésére alkalmas.
Két töltő-ürítő medence 36-38°C-os vízzel, és két vízforgatott, temperált medence külső kiúszóval, gyógyúszásra is alkalmas medencével, 35-36 fokos vízzel áll az Önök rendelkezésére. A gyógyulást a víz összetétele mellett fekvőmasszázs, derék- és hátmasszírozó fúvókák segítik.

Kis gyógymedence

Kellemes hőmérsékleten gyógyulhatnak, pihenhetnek eben a fedett kis gyógymedencében.

Csillagos -Gyógy

Varázslatos érzés az éjszakai hangulatot idéző medencében a pihenés, mintha a szabad ég alatt a csillagok vennék körül a fürdőzőket.

Nagy termál medence

A külső nagy területen fekvő termál medencében nyugodtan pihenhetnek, regenerálódhatnak a fürdőzők.

Élményfürdő

raba-quelle-gyogy-termal-es-elmenyfurdo-elmenyfurdo-02 Öt medence és két csúszda (egy 64 és egy 38 méteres) áll a fürdőzők rendelkezésére.
A műgejzírek, vízköpők, masszírozó fúvókák, (különböző magasságokban), vízesés, vadvízi csatorna, zuhatag barlanggal, pezsgőfürdő mind a látványt, az élményeket fokozó tárgyak, berendezések.

Gyermek pancsoló

Külön gyermekmedence és játéksarok szolgálja az egész család pihenését és várja a kisgyerekeket.

Vizibáros medence

Különlegesség, hogy a medencében található egy bár.

Vízeséses medence

Egy hatalmas vízesés található a kellemes hőmérsékletű medencében.

Emeleti Whirlpool

Ami nem más mint egy hatalmas sodrófolyosó.

Külső óriás csúszdás

A szabad téren található óriás csúszdás medence rengeteg élményelemmel kényezteti a fürdőzőket.

Nyitva tartás

vasárnap-csütörtök: 9.00 – 20.30
péntek-szombat, ünnepnap: 9.00 – 21.00

Belépőjegy árak 2012


Fürdőbelépő

  • felnőtt jegy: 2.450 / 2.550 Ft
  • Gyermek, diák és nyugdíjas: 1.900 / 2.050 Ft
  • Családi jegy (2 fn. + 1 gyermek): 5.800 / 5.950 Ft

Fürdőbelépő 3 órás jegy

  • felnőtt jegy: 2.050 / 2.150 Ft
  • Gyermek, diák és nyugdíjas: 1.700 / 1.800 Ft

Wellness

  • belépő + szauna II. +50’ masszázs: 8.500 Ft

Sátras uszoda
(H-P-ig 6-20 óráig)

  • Úszó napijegy: 1.150 Ft

* Hétköznap / Hétvégén és ünnepnapokon

Képgaléria

Vélemények, hozzászólások (3db)

  1. kem-szallas szerint:

    Nemrég voltunk itt a családdal, nagyon jó volt, a gyerekek is jól érezték magukat, azóta is rágják a fülem hogy menjünk újra :)

  2. starck szerint:

    2400 ft/ kop?..ahhoz képest. hogy budapesten pl.: a csepeli strand! 2200ft/ kop és mi van benne?? háát..ahhoz képest teljesen fair az ár..az érem másik oldala: a csepeli ár teljesen irreális..ennyi: oszt jó napot

  3. admin szerint:

    Igen sajnos a nagyvárosi strandok nem olcsóak, és néha tényleg irreálisan magas a belépő ár ahhoz képest, hogy szinte semmi sincs. Nem egy strandról hallottam már ilyen negatív véleményt tavaly is.
    Ha az embernek nem kell óriási csúszdapark meg ilyen olyan élménymedence, akkor érdemesebb a kisebb strandokat meglátogatni, van 2-3 medence és kb 1000 ft a belépő.



Ajánlott strandok